Malujeme s Imaginací – UVOLNĚTE SE  a TVOŘTE pro RADOST…

No Stress Art – „Zážitkové Malování pro Ne-Malíře“o)  je cyklus výtvarných, relaxačních workshopů. Lekce jsou připraveny pro všechny, kteří mají touhu něco tvořit, ale nevědí, jak začít. 

V přátelské, domácí atmosféře (komorní skupina, max. 5 osob) vám ukážu, že tvoření není dřina a kreativitu lze naučit. Od nuly.

KRÁTKÝ FILM ► CLICK TADY

► Sice si ušpiníte ruce, ale stoprocentně vyvětráte hlavu z každodenních starostí.  ►Pokaždé si domů odnesete své vlastní umělecké dílo. PROČ to zkusit? Všichni občas potřebujeme „prostě být“. Být tady a teď, off-line.

Malování je… hygiena pro duši, návrat k hluboké soustředěné práci. Výsledek této práce je krásný a hmatatelný. Umění není jen pro umělce! Stejně, jako běhání není jen pro sportovce!

CO SE NAUČÍME?

 Během 4. setkání (á 2,5 hod.) si vyzkoušíme několik jednoduchých, beze-stresových, hravých a atraktivních vizuálně technik. Ukážu vám, jak k tvorbě využit pomůcky z domácnosti. Třeba jednou, místo únavného úklidu si zahrajete na abstraktního umělce… s kartáčkem a žínkou v ruce :o).

Naučím vás: jak volit barvy, jak je míchat, které barvy se k sobě hodí (vše to bude platit i pro ladění vlastního oblečeni či barev ve vašem domě)  ► jak vytvářet zajímavé tóny a stíny a proč ►jak určit kompozici obrazu, fotky ►jak uvolněně mixovat malbu s kresbou a grafikou ►co, který štětec umí ► jak vytvořit své hand-made pomůcky na malovaní či využívat recyklační materiály (papír/karton, obaly) ►zjistíme, že lze malovat čímkoliv (propiskou, tuší, barvami na zeď) na skoro čemkoliv (od recyklovaných papíru, po látku a vinylové koberečky). ►Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak i pro mírně pokročilé či ty pokročilé, které už nebaví malování podle předlohy (a mindráky, proč to sakra není dokonalé :o).

MIXED MEDIA aneb PROBUZENÍ KREATIVITY   

lekce 1  – 2.5 hod. – „Ochutnávka“ a praktická ukázka, jak na barvy a kompozici obrazu.

  • Jak volit barvy a tóny, aby byly příjemné pro oko, jak je ladit a míchat; jak stínovat; co který štětec umí a co lze namalovat prstem, tyčinkou anebo i kartáčkem na zuby.
  • Jak určit kompozici – co a kde by se mělo na našem obraze najít, aby byl zajímavý (i kdybychom chtěli malovat uvolněným stylem, bez předlohy/fotky);

► vznikne první náčrt, námět/skica, případně – první mnohobarevné malby akrylem na karton – důkaz, že to zrnko kreativity v vás opravdu je!

lekce 2. – 2.5 hod. – Jednoduchá abstrakce pro milovníky lesaDripping –“Stékající Stromy“ anebo jak gravitace maluje za nás.

  • Art-pokusy s tekutými barvami. Vytvoříme barevný duet obrazů na „negativním“ pozadí; naučíme se určovat tvar šrafováním, stínování a obrysy, no a posléze vytvoříme kousek originálního umění… z barevného chaosu.

lekce 3. – 2.5 hod. „Kde je cesta k mému srdci“ – známé tvary na mnohobarevným pozadí. Pracujeme s barvami, šablony a… mokrým hadříkem.

  • Obraz 1. Kde je cesta k mému srdci, Obraz 2. (volitelně) – Můj Anděl Strážný, Ptačí abstrakce, Strom do nebe… anebo abstraqkce anebo cokoliv, co chcete.
  •  malba akrylem na natřeny šepsem karton 20×30 cm

► vznikne symbolický, dekorativní obrázek, ve vašich oblíbených barvách a odstínech – dokonalý dárek pro Vás, anebo, toho, koho máte rády/radi.

lekce 4. – 2.5 hod. – Hrajeme si na grafiky Pohlednice – otisk zahrady nebo morské stvory.

Vytvoříme sadu vlastnoručních, unikátních pohlednic. Zaručeně každá bude jiná. K námětu využijeme bohatství zahrady a lesa (listí, květy, ovoce), případné – šablony vystříhané na mírutechnika monoprint – zakomponujeme svůj obrázek a otiskneme ho na kouzelné podložce gellyplate. Budeme postupně přidávat barvy a strukturu. Vznikne sada snivý, unikátních – VÁMI VYTVOŘENÝCH umělecký pohledů.

CHCETE TO ZKUSIT?  :O) ► TĚŠÍM SE NA VÁS  :O) ►ZDE JE KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

LOCK DOWN a jiné zásahy vyšší moci: pokračujeme online anebo (po domluvě) zbytek částky měnime na🎁 ART VOUCHER na  nákup pohlednic, dárků  či obrázků z mého atelieru NoStressArt.cz

◼  O MNĚ   Jsem Kreativní duše, která věří, že umění není jen pro vyvolené a že malovat můžeme na čemkoliv. ► Učím dospěle a děti, jak si tvořivě ušpinit ruce, a tím skutečně vyvětrat hlavu. ► Jsem fascinovaná množstvím technik a prostředků, které nám všem, bez ohledu na vzdělání a zkušenosti, dovolují tvořit věci jednoduché a krásné. ► Jsem výtvarnice a grafička na volné noze; máma dvou děti a zástupkyně sendvičové generace, která se vždy soustředí na tu plnou půlku sklenice. Polka milující Česko. ►Mluvím plynule anglicky, česky a polsky „:o).  Mám ráda lidi, dobrodružství a moravské víno. (o: Marta Hilgert

#MakeArtDon’tStress #PaintingfromImagination #MixedMedia #EasyAbstract #monoprint #gellyplate #UPCYKLACE #recyart #malovaniproradost #NoStressArt #looseart, #kdoMalujeRelaxuje, #MalováníProNemalíře #ZažitkoveMalování #easyacrylics #no_waste_art #SlowArt #MartaHilgertArt #Creativityworkshops

 

 
 

JEDNODUCHÉ HRÁTKY S MONOTISKEM

Gelová podložka, akrylové barvy + recy – materiály + hand made pomůcky.  VŽDY SE TO POVEDE! ► Easy Monoprint technique with home made Gelly plate on Recycled Paper.  It was a fun. It was easy and refreshing for my mind. It was not frustrating, but playful and creative. No reference photos needed, no stress that, you are not good at copying the reality. That is what the mixed technique give you, when you are a bit patient :o)

MALUJEME Z IMAGINACE

Není důležité, jestli jsme druhý Alfons Mucha anebo se nám daří jen nakreslit hlavonožce. Všem, kteří to zkusíme, významně klesne hladina stresových hormonů (vědci vyzkoumali, že až o 75%).  V přátelské, domácí atmosféře vám ukážu, že tvoření není dřina a kreativitu lze naučit. Od nuly. ►Občas si upatláte ruce, ale stoprocentně vyvětráte hlavu z každodenních starostí.  ►Pokaždé si domů odnesete své vlastní umělecké dílo.

ONLINE LEKCE PRO DĚTI A ZVĚDAVÉ DOSPĚLÁKY

🤸 More art  =  Less stress. It is not important if we are the second Van Gogh or if we can only draw a stick man.  For anyone who tries painting, the level of stress  hormones will decrease drastically (scientists have found that the drop is up to 75%). Those free online lessons on my YouTube channel are dedicated for kids, but not only. We ALL are children „o). FREE ART LESSONS HERE

 

MIXED MEDIA WORKSHOP - PAINTING FLOWERS WITH INK

Baroque Flowers/ Meadow at Home“ . You do not need extra equipment to create. Paint with  OFFICE INK on RECYCLED PAPER. Without rules, just from your imagination. With neat decorations – lace pattern ►How to find shapes of flowers and leafs between the colorful stains? How to start? Make an abstract background, draw some shapes, without any reference photos (the same way, like frost paints wonders on the window :o); ET VOILÁ!