O mně

Jsem Marta Hilgert. Kreativní duše s polským přízvukem, která věří, že umění není jen pro vyvolené a že malovat můžeme na čemkoliv.  Pořádám workshopy NoStressArt, co znamená – Beze stresové malování pro ne-malíře.

V přátelské, domácí atmosféře mého atelieru, pomohu nalézt zrnka kreativity i těm z vás, kteří tvrdíte, že malovat neumíte…

Umění není jen pro umělce! Stejně, jako běhání není jen pro sportovce! 😌 Malování je… hygiena pro duši, návrat k hluboké soustředěné práci.

Moje výtvarné dobrodružství se začalo po narození první dcery.  Dnes pod značkou CraftiesPot tvořím obrazy a grafiky, malovaný nábytek, dekorace a také kreslená loga.

Mám ráda secesí a přírodní motivy.  Miluji horké – středomořské, šťavnaté barevné kombinace. Mé obrazy, jak říkají moji laskaví klienti, působí jako vizuální relaxace; v jejich blízkostí… duše okřeje. To je ten nejlepší kompliment!  Nejlepší motivace! Protože já nejčastěji maluji ne to, co vidím za oknem nebo cítím, ale to, co právě tento den nejvíc potřebuji – slunce, teplo barev,  krásu přírody :o).

Věřím, že harmonie věci „obyčejných“, které jsou kolem má na nás vliv. Ráda zdobím i to, co používáme v každodenním životě – nábytek, oblečení, kuchyňské koberce, dveře na chodbu, zdí…  Obrazy a krásné předměty umí radovat oko a mnohokrát potěšit i duší. Proto maluji. Od 10 let návykově :o). Hlavně dekorativní, „uvolněné, květinové“ abstrakce a bublající barvami, velké a vždy optimistické obrazy a grafiky:  MAKRO-KVĚTY, ROSTLINY, ZVÍŘATA, ANDĚLE & ŽENY.

Od pár let jsem členem sendvičové generace. Mnohokrát mě malování vytáhlo ze stresu a pocitu beznaděje. Já si prostě… ty své každodenní smutku zamalovávám světlými odstíny „o).  Protože, to, co je kolem nás – na nás působí. Ne všechno v našem životě umíme ovlivnit, vylepšit. To, co vznikne na platně – ano. 

Chci, aby moje obrazy vyzařovávaly jen dobrou energii a přinášely světlo a slunce uprostřed inverze, zimy či tmy… té na nebí a té, která nám se občas zahnízdí v duši. Mé motto je „MAKE ART, DON¨T STRESS“