O mně

Jsem Marta Hilgert. Kreativní duše s polským přízvukem, která věří, že umění není jen pro vyvolené a že malovat můžeme na čemkoliv.

Pořádám workshopy NoStressArt, co znamená – Beze stresové malování pro ne-malíře.

V přátelské, domácí atmosféře mého atelieru, pomohu nalézt zrnka kreativity i těm z vás, kteří tvrdíte, že malovat neumíte…Umění není jen pro umělce! Stejně, jako běhání není jen pro sportovce! 😌 Malování je… hygiena pro duši, trénink sousředění.

Moje výtvarné dobrodružství se začalo po narození první dcery.  Dnes pod značkou CraftiesPot tvořím obrazy a grafiky, malovaný nábytek, dekorace a také kreslená loga.

Mám ráda secesí a přírodní motivy.  Miluji horké – středomořské, šťavnaté barvy. Mé obrazy působí jako vizuální relaxace; v jejich blízkostí… duše okřeje. Věřím v harmonii věci „obyčejných“. Ráda zdobím i to, co používáme v každodenním životě – nábytek, oblečení, kuchyňské koberce, dveře…  Obrazy a krásné předměty umí radovat oko a mnohokrát potěšit i duší. ► Proto maluji. Od 15 let návykově :o). CO?  abstrakční krajinky a bublající barvami,  optimistické  MAKRO-KVĚTY, ROSTLINY, ZVÍŘATA, ANDĚLE & ŽENY.

Jsem členem sendvičové generace. Mnohokrát mě malování vytáhlo ze stresu a pocitu beznaděje. Ne všechno v našem životě umíme ovlivnit, vylepšit. To, co vznikne na platněnebo čtvrtce – ano. 

Chci, aby moje obrazy vyzařovávaly jen dobrou energii a přinášely světlo a slunce uprostřed inverze, zimy či tmy… té na nebí a té, která nám se občas zahnízdí v duši. Mé motto je „MAKE ART, DON¨T STRESS“